УТИЛІЗАЦІЯ / ВТОРИННА ПЕРЕРОБКА ПОЛІСТИРОЛБЕТОНУ
Один із продуктів, який реально може позитивно вплинути на поліпшення стану довкілля, – це полістиробетон.
Зниження загального обсягу відходів
Насправді частка всього пластику у наших побутових твердих відходах складає всього 7% від загальної маси, з яких полістиробетон становитьмізерну частку – лише 0.1 %.
Матеріали з полістиробетону, які використовуються в будівельній індустрії, мають виключно тривалим періодом експлуатації та дуже високими показниками довговічності, що саме собою дозволить ще більше мінімізувати відходи цього продукту.
Схеми утилізації/ліквідації відходів полістиробетону
Загалом найкращим є пряме повторне застосування матеріалу шляхом дроблення чистих полістиробетоних відходів з додаванням їх у свіжий, нововиробний матеріал у процесі виробництва.
Рекуперація енергії (утилізація відходів як паливо)
Це – дуже важливий спосіб вигідного та корисного використання відходів полістиробетону після закінчення терміну експлуатації матеріалу. Пари горіння полістиробетону абсолютно нетоксичні і не є шкідливими для довкілля. При горінні полістиробетону не виділяються отрути діоксиди чи фурани. Отримана енергія може бути використана для місцевого опалення або виробництва електроенергії
Поховання відходів
Відходи полістиробетону інертні та нетоксичні. Полістиробетон насичує ґрунт киснем, сприяючи зростання рослин на регенерованих ділянках землі. Полістиробетон не руйнується і не виділяє в ґрунт і ґрунтові води ніяких речовин. При цьому полістиробетон не утворює вибухонебезпечний газ метан.
Увага людей має бути сфокусована на виборі таких будівельних матеріалів, які, з одного боку, є енергоефективними та економлять енергетичні ресурси нашої планети, а з іншого сторони, є екологічно безпечними та знижують негативний вплив, який має людська діяльність на довкілля – полістиролбетон є одним із них.